Dabar lankosi

Dabar svetainėje 216 svečių ir narių nėra

     Radviliškio miesto kultūros centrui laimėjus švietimo ir mokslo ministerijos skelbtą neformaliojo vaikų švietimo projektų finansavimo konkursą buvo surengtas forumo teatro projektas „Prasminga diskusija“, kuriame rugsėjo – spalio mėnesiais dalyvavo Radviliškio ir Panevėžio rajonų mokyklos, tarp jų ir Sidabravo gimnazija.

forumo teatras 20181029 1

     Forumo teatro projektu „Prasminga diskusija” stengiamasi mažinti regione gyvenančių paauglių regioninę bei socialinę atskirtį, forumo teatro metodais ugdyti jų gebėjimą spręsti iškilusias problemas, scenos ir kūno kalbą, balsą, psichologinius-socialinius įgūdžius, pasitikėjimą savimi.

     Veiklos buvo planuojamos keturiais etapais:

     Pirmajame planavimo etape rugsėjo mėnesį, kūrybinė grupė ir projekto komanda, atvykusi į mokyklą supažindino bendruomenę su forumo teatru, kartu su moksleiviais, mokytojais, psichologe ir socialine darbuoja iškėlė aktualias jaunimui problemas, planavo veiklas ir metodus, grafikus mažesnėse grupėse.

     Antrajame įgyvendinimo etape vieną kartą per savaitę mokiniai rinkosi mokyklose ir rengė repeticijas. Taikant forumo teatro metodą repeticijų metu jaunimas gvildeno savo problemas, keitė spektaklio eigą, aptarė probleminių situacijų sprendimo būdus.

     Trečiajame įsivertinimo etape – rudens atostogų metu, spalio 29, 30 dienomis visų mokyklų mokiniai susitiko Radviliškio miesto kultūros centre dienos stovykloje. Padedant forumo teatro pradininkei profesionalei Rimantai mokiniai kartu su mokytojais, dalyvavo bendrose veiklose, gilino žinias apie A. Boalio taikomus metodus teatro forume, kūrė probleminius etiudus, ruošė diskusijas su kitų mokyklų atstovais. Renginio metu mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo veiklose, įsitraukė į gerą diskusiją, vertino vieni kitų pasirodymus. Projektą vainikavo grupės „Ratai koncertas“ ir diskoteka. Šis projektas labai patiko dalyvavusiems, ypač atostogų metu vykusios dienos stovyklos, kurių metu mokiniai jautėsi lygus su mokytojais, nes atliko bendras veiklas, visi buvo viena komanda.

     Paskutiniajame tęstinumo etape mokiniai, kurie dalyvavo forumo teatro grupių veiklose subūrę savo grupes repetuoja mokyklose. Po dviejų mėnesių kiekviena mokykla, padedama režisierės parengs parodomąsias atviras forumo teatro diskusijas mokyklose įtraukdami savo bendruomenę: tėvus, mokytojus, bendruomenės atstovus.

Aistė Potapovienė

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com