Sidabravo gimnazijos 6–7 mokiniai noriai ir entuziastingai priėmė projekto „Fair Play“ iššūkį – sukurti Kilnaus elgesio kodeksą.

20190313fp 1

20190313fp 3

Tikslas – ugdyti ir skatinti pagarbą kilniam elgesiui bei jo vertybėms ne tik sporte, bet ir kasdieniame gyvenime, sukuriant Kilnaus elgesio kodeksą.

Suplanavome projekto „Fair Play“ veiklas ir žingsnis po žingsnio pradėjome jas įgyvendinti. Vykdėme sportines veiklas, per kurias mokėmės kilnaus elgesio:

20190313fp 4

1. Apvalaus stalo“ diskusija. Jos metu sužinojome apie olimpines vertybes, kilnaus elgesio sąvoką ir išrinkome kilnaus elgesio komitetą, kuris buvo atsakingas ne tik už kodekso sukūrimą, bet ir už kilnų klasės draugų elgesį užsiėmimuose. Diskusijoje sužinoję, kas yra Olimpizmas ir Olimpinės vertybės: pagarba, draugystė, tikslo siekimas, nubrėžėme gaires Kilnaus elgesio kodekso sukūrimui.
  2. Kūrybinis darbas „Kuriu olimpinę simboliką“. Mokiniai sumaniai iš savo rankų piešė olimpinę simboliką, kuri, jų manymu, simbolizuoja draugystę, pagarbą ir bendro tikslo siekimą – kilnų elgesį ne tik sporte, bet ir gyvenime.
  3. Judriosios estafetės:
    • Iš dėlionės sudėti atskirai vykusių vasaros ir žiemos olimpiadų metus – 1896 ir 1924.
    • Iš raidžių, garbingai rungtyniaujant, sudėti olimpinių vertybių žodžius: pagarba, draugystė, tikslas. Nugalėjo draugystė!
  4. Tinklinis kitaip“. Komandų kapitonai mokė kilnaus elgesio varžovų atžvilgiu. Mokiniai už gražų ir garbingą žaidimą negailėjo plojimų ne tik savo komandos žaidėjams, bet ir varžovams.
  5. Pravedėme teorinę paskaitą „Iš Olimpiadų istorijos“.
  6. Žaidėme protų mūšį „Sveikame kūne – sveika siela. Ar tu žinai?“. Aktyviausi ir teisingus atsakymus pasakę mokiniai buvo apdovanoti medaliais. Kadangi I, II ir IIIvietas iškovojo berniukai: Naglis Kanapinskas, Armandas Liulys ir Lukas Čepauskas, tai jie, visų nuostabai, paprašė, kad būtų apdovanota ir mergaitė, žinojusi daugiausią teisingų atsakymų. Tai ar ne kilnu?
  7. Kilnaus elgesio kodekso kūrimas. Kūno kultūros mokytojos Vitos Masėnienės ir 6 klasės auklėtojos Aivos Urbaitienės padedami mokiniai sukūrė Kilnaus elgesio kodeksą. Manau, pasisekė puikiai!

20190313fp 2

KILNAUS ELGESIO KODEKSAS

Siekis – pavyzdingo, sektino, garbingo elgesio ugdymas sportinėse veiklose. Tam, kad siekis būtų įgyvendintas, 6 klasės mokiniai sukūrė Kilnaus elgesio kodeksą:

1. Kilnaus elgesio kodeksas taikomas visiems, dalyvaujantiems Sidabravo gimnazijos, Sidabravo seniūnijos bendruomenių, Radviliškio rajono, Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose, sportinėse, kūrybinėse, edukacinėse, neformaliojo ugdymo, veiklose, akcijose, projektuose, iniciatyvose, varžybose, renginiuose, sambūriuose.
  2. Sportinių varžybų nuostatų ir taisyklių sąžiningas laikymasis.
  3. Saugaus elgesio taisyklių laikymasis.
  4. Kilnaus elgesio kodekso pagrindiniai principai:
    • Meilė sportui;
    • Pagarba sau ir varžovui;
    • Tolerancija;
    • Sąžiningumas;
    • Draugiškumas;
    • Atsakingumas;
    • Principingumas;
    • Pagalba;
    • Garbingas sportinis elgesys bendraujant ir rungtyniaujant.

Tik garbingas užsibrėžto tikslo siekimas atkakliu, sąžiningu darbu veda į sėkmę !

Kilnaus elgesio komitetas:
Pirmininkas: Guiga Skirmantas