Dabar lankosi

Dabar svetainėje 194 svečiai ir narių nėra

     Gruodžio 11 d. 15 min portale stebėjome moksleivių karjeros festivalį „Studfestas“. Jo tikslas buvo padėti jaunam žmogui pačiam apsispręsti, ką veikti gyvenime.

     Mūsų gimnazijos mokiniai turėjo galimybę susipažinti su 12 įvairiausių sričių profesionalų – karių, politologų, medikų, įvaizdžio ir mokymosi specialistų, kurie nuoširdžiai pasidalino savo patirtimi.

      Rima Urbonaitė kalbėjo apie politiką, rinkimus ir valdžią Lietuvoje. Jos mintys privertė ne vieną susimąstyti ir daugiau pasidomėti politikais ir jų nuveiktais darbais.

     Buvo įdomu klausytis M. Mikutavičiaus, kuris teigė, kad svarbiausia – daryti tai, ką geriausiai moki, gerbti save, saugoti savo pasaulį, ieškoti bendraminčių.

     M. Riomerio universiteto docentas M. Laurinaitis kalbėjo apie informacinį, teritorinį, fizinį, komunikacinį privatumą, Jis pabrėžė, kad reputacija yra labai svarbi elektroninėje erdvėje.

     Televizijos laidų prodiuseris, žurnalistas Edvardas Žičkus, kalbėdamas apie savo nueitą kelią, sužavėjo daugelį užsibrėžto tikslo siekimu. Jo atvirumas ir gebėjimas įsiklausyti į pašnekovą, kūrybiškumas, darbštumas paliko neišdildomą įspūdį.

     Poliglotas, profesionalus karjeros konsultantas Rytis Jurkėnas teigė, kad kiekvienas turi galimybę realizuoti save. Tik labai svarbu pažinti save, savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Todėl būtina skaityti kuo daugiau informacijos apie dominančias profesijas, susipažinti su aukštųjų mokyklų, kolegijų ir kitų mokyklų studijų programomis.

      Pulkininkas Gintaras Koryzna mano, kad kariuomenė – išbandymas tiek kūnui, tiek sielai. Jis puikiai atskleidė, koks margas ir įvairialypis yra kario kelias.

     Ramunė Kalėdienė sudomino tuos, kurie ketina rinktis medicinos studijas. Ji kalbėjo apie sveiką gyvenseną nuo mažumės, supažindino su mėlynųjų zonų fenomenu. Pranešėja pabrėžė, kad trūksta visuomenės sveikatos specialistų, todėl gimnazistai galėtų apie tai pagalvoti rinkdamiesi savo profesiją.

     Dominyka Venciūtė kalbėjo apie asmens prekės ženklą, jo įtaką žmogaus karjerai. Jau mokykloje tai labai svarbu, nes būtina atskleisti savo gebėjimus, pažinti save, ieškoti reikalingų kontaktų bei nuosekliai dalintis vertinga informacija.

     Žinome, kad mokinius domina kriminalistika, todėl profesorė Snieguolė Matulienė išsamiai su ja supažindino. Ji apibūdino savybes, kurias reikia turėti norint tapti geru kriminalistu. Jeigu jūs esate kūrybiškas, atsakingas, teisingas, gebate bendrauti ir dirbti komandoje, ši profesija kaip tik jums.

     Greitis, drąsa, užsispyrimas, nuolatinis kruopštus darbas, ištvermė, tikslo siekimas. Taip, nesuklydote, tai būdinga lenktynininkui Benediktui Vanagui, daugkartiniam Dakaro ralio dalyviui. Jo pasisakymas turėjo įkvėpti mūsų mokinius svajoti, siekti tikslo, niekada nesustoti pusiaukelėje, tik visada eiti pirmyn, stengtis būti geriausiu pasirinktoje profesijoje.

     Marius Kalinauskas pasakojo apie šiuolaikinius memus: garsinius, vizualinius, audiovizualinius.

     Justinas Stučinskas, SMU Kauno klinikų gydytojas, supažindino su medicinos studijomis. Jis kalbėjo apie hibridinio mokymosi metodo efektyvumą ir svarbiausias savybes, kurios būtinos renkantis mediko profesiją.

      Dauguma mokinių su nekantrumu laukė susitikimo su Deimante Vaičiūte, influencere, turinčia tūkstančius sekėjų socialiniuose tinkluose. Ji atvirai kalbėjo apie savo gyvenimą, kūrybą, mokymąsi, darbą ir pasiekimus. Deimantė patarė mokiniams išlikti savimi, būti aktyviems, originaliems, reikliems sau, ieškoti naujų idėjų, niekada nepalūžti ir daryti tai, kas patinka.

     2020 metų Studfestas virtualioje erdvėje buvo kitoks, bet mokiniai išgirdo daug įkvepiančių istorijų, su kuriomis nuoširdžiai pasidalijo savo darbo profesionalai. Buvo įdomu ir naudinga. Lauksime 2021 metų Studfesto Kauno Žalgirio arenoje, nes šis renginys padeda mokiniams pasirinkti profesiją.

Karjeros koordinatorė Stasė Janušienė

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com