Dabar lankosi

Dabar svetainėje 152 svečiai ir narių nėra

     Mūsų gimnazijos mokiniai džiaugėsi, kad buvo pakviesti į Lenkijos Kadzidło miesto progimnaziją.

     Jie nekantriai laukė susitikimo su lenkų mokiniais ir mokytojais. Ši draugystė užsimezgė prieš metus, kai mokinių delegacija iš Lenkijos lankėsi pas mus, dalyvavo anglų kalbos, biologijos, kūno kultūros, technologijų pamokose. Jiems viskas buvo įdomu. Džiaugėsi nuveltais velykiniais kiaušiniais, kuriuos išmokė velti technologijų mokytoja D. Masiliūnienė.

     Mūsų mokiniai susipažino su lenkų tautiniu paveldu kurpių muziejuje. Jie domėjosi kurpių sodyba, gyvenamaisiais namais, senoviniais namų apyvokos daiktais, rankdarbiais, namų puošyba. Visus sužavėjo senoviniai karpiniai. Buvo sunku atitraukti akis nuo karpinių subtilaus grožio, dailių raštų.

     Susitikimas su geriausia šių metų bibliotekininke paliko neišdildomą įspūdį, nes susipažinome su nepaprastai įdomiu žmogumi.

     Kultūros centre mūsų laukė kūrybinės dirbtuvės: vieni mokėsi kepti lenkiškas bandeles, kiti – kūrė popierines gėles, treti – mokėsi karpyti karpinius. Laikas prabėgo greitai. Vakare laukė nepakartojamas kultūros centro muzikantų ir dainininkų koncertas. Rytojaus dieną mus svetingai sutiko lenkų mokyklos vadovai, mokytojai, mokiniai. Mes susipažinome su jų mokykla, klasėmis, dalyvavome anglų kalbos, muzikos, kūno kultūros pamokose. Kartu žaidėme tinklinį. Šeimininkai mus mokė dainuoti lenkiškai, o mes juos – lietuviškai. Po pietų apsilankėme Kurpių girioje, susipažinome su bitininkystės istorija. Grožėjomis šimtametėmis pušimis. Vakare mums dainavo Apolonija Navak. Jos originalus balsas ir tradicinės melodijos mus dar labiau suartino.

     Negalėjome nesižavėti privačių kolekcininkų sukauptais senoviniais daiktais, darbo įrankiais, karpiniais. Šiame nuziejuje vyravo tradicinė lenkų kultūra.

     Atsisveikinimas vyko merijoje. Kadzidlo miesto Mero Dariusz 'o £ukaszewski’o nuoširdumas, iškalbumas neišdils mūsų prisiminimuose. Buvome apdovanoti puikiais suvenyrais. Ilgam visų atmintyje išliks šeimininkų svetingumas ir vaišingumas: pradedant pusryčiais, valgant pietus ir baigiant vakariene.

     Gaila, kad ši kelionė truko taip trumpai. Dar būnant mokykloje kažkuris iš mokinių paklausė:

     – Kada vėl čia apsilankysime ? Tai buvo geriausias šios kelionės ir naujos draugystės įvertinimas.

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com