Dabar lankosi

Dabar svetainėje 515 svečių ir narių nėra

     Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną – minėjo ir Sidabravo gimnazijos bendruomenė, įsitraukdama į pilietinę iniciatyvą „Vilties žiedas“.

20220614 083049

     Tikslas – paskatinti mokinius pasidomėti apie ištremtus į Sibirą, išvežtus į lagerius artimuosius: senelius, prosenelius bei kitus giminaičius; prisiminti mūsų šalies istoriją, pagerbti,
buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones bei puoselėti istorinę atmintį.

20220614 122748

     Pasidalinti tremties istorija, šeimos narių prisiminimais apie gyvenimą Mirties žemėje ar lageriuose mus visus į aktų salę pakvietė fizinio ugdymo ir žmogaus saugos mokytoja Vita
Masėnienė, dailės ir etikos mokytoja Toma Matulevičienė, istorijos mokytojas Egidijus Jocius, geografijos mokytoja Gitana Bieliauskaitė, muzikos ir tikybos mokytojas Eugenijus Janeliūnas ir technologijų mokytoja Diana Masiliūnienė. Mokiniai ir mokytojai ne tik klausėsi mokytojų pasakojimų apie pirmuosius trėmimus, kurie prasidėjo prieš 81 metus, bet ir žiūrėjo dokumentinį filmą „Į tremtį išvežta vaikystė“, kuris nepaliko nei vieno abejingo tremties baisumus išgyvenusių žmonių pasakojimams ir likimams.

20220614 095949

     Dailės mokytoja Toma Matulevičienė pristatė iš jau nebenaudojamų rūbų mokinių sukurtą tvarios aplinkos dekoraciją „Aš tremties istorijos saugotojas“, kuri savo spalvomis liudija apie šiandienos karą Ukrainoje. Jo scenarijus labai panašus į tremties istoriją, masinius žmonių trėmimus, kurie prasidėjo 1941 m. birželio 14-ą dieną. Istorijos mokytojas Egidijus Jocius atkreipė visų dėmesį į tai, kokiomis sąlygomis žmonės buvo tremiami, kur ir kokiomis baisiomis sąlygomis gyveno, ką teko ištverti ir iškentėti. Dabar tai istorija, tačiau jos nevalia užmiršti. Kaip teigė tikybos mokytojas Eugenijus Janeliūnas, tik TIKĖJIMAS, VILTIS IR MEILĖ padėjo į tremtį išvežtiems žmonėms išgyventi Sibiro šaltį, sunkias ir nepakeliamas darbo, gyvenimo sąlygas, badą, ligas ir atskirtį nuo įspūdingos Lietuvos gamtos bei artimųjų.

     Geografijos mokytoja Gitana Bieliauskaitė papasakojo, kokia gamta ir kokios klimato sąlygos pasitiko į tremtį ištremtus Lietuvos žmones ir kokius jausmus bei prisiminimus jiems kėlė Lietuvos gamtos grožis: pievos, gėlės ir jų spalvingumas. Mokytoja Vita Masėnienė akcentavo, kad „istorija – dabarties liudytoja. Liudijimai apie praeitį ir archyviniai dokumentai kartais gali padėti mums suvokti dabartį. Juk ne veltui sakoma, kad istorija yra ateities gyvenimo mokytoja.“ Todėl paskatino mokinius domėtis savo šeimos, giminės tremties istorija, kurią galbūt ateityje galėtų aprašyti ir kuri galėtų tapti šeimos ar giminės tremties istorijos liudijimu. Tokia giminės tremties istorija – apybraiža „Kelionė ne savo noru“ mokytoja pasidalino su visais.

     Pilietinėje iniciatyvoje „Vilties žiedas“ dalyvavę Sidabravo gimnazijos mokytojai ir mokiniai kartu su Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojais bei miestelio bendruomene ne tik dainavo tremties dainas, sprendė istorijos testą, atliko savo jausmų vertinimo emocinį testą, bet ir klausėsi gyvo tremtinės pasakojimo apie tai, ką teko jos seserims ir broliui iškęsti ir patirti tremtyje, likus vieniems mažamečiams vaikams be tėvų. Technologijų mokytoja Diana Masiliūnienė pakvietė visus pagaminti minėjimo simbolį – vilties gėlę: baltas ramunes, mėlynas rugiagėles, kaip ilgesio, vilties ir pasididžiavimo Lietuvos gamta simbolius.

received 594176208621923

     Kalbėdami apie tai mes puoselėjame ne tik istorinę atmintį, bet ir ugdome tas gyvenimiškas vertybes, kurios neleidžia mums būti abejingiems žmonių tremtyje ar lageriuose patirtoms kančioms. Dabar tai istorija, o kažkada tai buvo žiauri ir negailestinga realybė.

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Birželis 2023 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 22 1 2 3 4
week 23 5 6 7 8 9 10 11
week 24 12 13 14 15 16 17 18
week 25 19 20 21 22 23 24 25
week 26 26 27 28 29 30
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com