Dabar lankosi

Dabar svetainėje 85 svečiai ir narių nėra

     Spalio mėnesį Sidabravo gimnazijos mokiniai dalyvavo disleksijos pažinimo savaitėje.

     Logopedė Aida Budvytienė supažindino gimnazijos bendruomenę su disleksija. Disleksija – neurologinis sutrikimas. Žmogaus , turinčio disleksiją, smegenys kitaip apdoroja rašomą ir skaitomą informaciją. Logopedė supažindino su pirmaisiais disleksijos ženklais: žmonėms, turintiems disleksiją, sunku
įsiminti raides, eilėraščius, jie skaito paraidžiui, nepavyksta sujungti raidžių į skiemenis, skiemenis sukeičia vietomis.  

PUG2 PUG1

     Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai iš gamtinės medžiagos kūrė instaliacijas „Surask raidę gamtoje“. Jiems padėjo mokytoja Laima Ožalinskienė.

pirmokai antrokai 2 trečiokai ketvirtokai

     Pradinukai piešė piešinius „Gyvenimas NE TIK tekstas“ ir surengė parodą. O vieną dieną pasipuošė raudonai, išreikšdami toleranciją, supratimą, palaikymą, žmonėms, kurie susiduria su skaitymo ir rašymo sunkumais. Mokiniai prisijungė prie tarptautinės iniciatyvos-akcijos „Go Red for Dyslexia‘‘(liet. „Tapk raudonu dėl disleksijos“). Idėjas įgyvendinti pradinukams padėjo mokytojos Rita Žilinskienė, Rita Tamaševičiūtė, Regina Žalienė, Janina Skubrienė.

     Antrokai, trečiokai ir ketvirtokai kartu su anglų kalbos mokytojomis Živile Mančiauskiene ir Aiva Urbaitiene žiūrėjo ir aptarė amimacinį filmą „See dyslexia differently“ (liet. „Į disleksiją žiūrėkite kitaip“). Mokiniai suprato su kokiais iššūkiais ir sunkumais susiduria vaikai, turintys disleksiją, ir kaip svarbu pastebėti jų stipriąsias puses ir galimybes.

     Vyresnieji mokiniai kartu su mokytojomis Živile Mančiauskiene, Aiva Urbaitiene, Svaja Lapeliene žiūrėjo filmą „Mical“. Tai filmas apie aštuonerių metų berniuką, kuris net negali parašyti savo vardo. Berniukas mokykloje patiria patyčias. Tik mamos ryžtas ir atkaklumas viską keičia. Filmas sukurtas remiantis tikra Mike Joneso ir jo motinos Pat istorija. Filmas nepaliko abejingų. Dar ilgai mokiniai diskutavo.

     Disleksijos pažinimo savaitė buvo žingsnis žmonių, turinčių skirtingą galią, supratimo link.

 

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com