Dabar lankosi

Dabar svetainėje 214 svečių ir narių nėra

     NUOTOLIONIO UGDYMO PROJEKTINĖ VEIKLA „DIDŽIOSIOS METŲ ŠVENTĖS. JŲ TIKROJI PRASMĖ“.

      Baigiantis 2020–iesiems metams gruodžio mėn. 21 d. Sidabravo gimnazijos fizinio ugdymo ir žmogaus saugos dalykų mokytoja Vita Masėnienė, technologijų mokytoja Diana Masiliūnienė, dailės ir etikos dalykų mokytoja Toma Matulevičienė, muzikos ir tikybos dalykų mokytojas Eugenijus Janeliūnas
5–8 kl. ir 1g kl. mokinius pakvietė į nuotolinio ugdymo projektinę veiklą „Didžiosios metų šventės. Jų tikroji prasmė“.

     Projektinės veiklos tikslas: supažindinti mokinius su svarbiausiomis Lietuvos katalikiškomis metų šventėmis, jų istorine raida, tradicijomis ir papročiais, puoselėjančiais krikščioniškas vertybes bei kultūrinį raštingumą.

     Į projektinę veiklą Zoom platformoje prisijungė 48 mokiniai. Jie ne tik įdėmiai klausėsi mokytojo Eugenijaus Janeliūno atliekamos kalėdinės dainos „Tyli naktis“, bet ir mokytojų pasakojimų apie katalikiškų švenčių istoriją, tradicijas ir papročius, bet ir patys aktyviai dalyvavo diskusijoje:

  • Užžiebti girliandas ir žvakes geriausia gruodžio 13-ąją – Šv. Liucijos dieną. Liucija vadinama ... nešėja. Su kokiu reiškiniu siejama Šv. Liucija.
  • Krikščionių religijoje laikotarpis, pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo?
  • Kas įvyko Šv. Kalėdų naktį? Kur?
  • Į namus svečiai Kūčių dieną nekviečiami, šnekučiuojamasi dažniausiai kieme, mat tądien į namus užsukęs žmogus gali išsinešti ... Ką?
  • Augalas – pagrindinis šių dienų katalikiškų švenčių simbolis?
  • Kokie turgūs Lietuvoje nuo seno buvo rengiami per adventą?
  • Kokios šventės gausi vakarienė buvo rengiama iš ... įvairių valgių ir valgoma ne anksčiau, nei užteka Vakarinė žvaigždė?
  • Ką simbolizuoja 12-os valgių vakarienė?
  • Seniau Kūčių vakarienė buvo pradedama ... laužymu. Dabar tėvas sukalba maldą ir Kūčių vakarienė prasideda ... dalijimusi. Kuo?
  • Svarbus to vakaro patiekalas yra ..., Dzūkijoje vadinamas dar ir meškos .... Koks tai patiekalas?
  • Kūdikėlis Jėzus buvęs paguldytas prakartėlėj ant .... Todėl ant stalo po balta linine staltiese dedamas .... Kas?
  • Kūčios įvardinamos kaip kieno šventė? Pasak etnologo Liberto Klimkos, eglučių puošimas Lietuvoje – gana naujas reiškinys, prieš tai didžiausia švenčių puošmena buvo įspūdingi tradiciniai lietuviški dirbiniai iš gamtinės medžiagos. Kokie tai dirbiniai?
  • Pirmasis Kalėdų senelis. Kas jis?
  • Žmogus, įrengęs pirmąją Betliejaus prakartėlę. Kas jis?
  • Šis žmogus yra garsiosios Kalėdų giesmės „Silent Night“ („Tyli naktis“) muzikos autorius. Kas jis?
  • Oberndorf'o koplyčioje 1818 metais pirmą kartą nuskambėjo Giesmė „Silent Night“. Kokiam instrumentui pritariant buvo atlikta ši giesmė?
  • Kokiomis puošmenomis senovėje buvo puošiama Kalėdų eglė? Puošmenos turėjo simbolinę reikšmę ir buvo siejamos su derliumi, gausa ir skalsa, stiprybe. Įvardinkite jas.
  • Pagal seną tradiciją eglutė turi būti puošiama ... ir nupuošiama .... Išpuošta eglė turėtų džiuginti dvylika parų. Tikima iki šiol, kad, nusižengus tradicijoms, namuose pasirodys blogą lemiančių ženklų.
  • Trijų Karalių vardai? Kada minima Trijų karalių šventė?
  • Kokia švente baigiasi kalendoriniai metai?

     Mokiniai sumaniai atsakinėjo į pateiktus klausimus, kurių atsakymai buvo užslėpti skaidrių nuotraukose. Dar tikimės sulaukti mokinių kūrybinių darbų: 8, 1g kl. – kalėdinių miniatiūrų „Šv. Kalėdų laukimas“, 5 kl. – piešinių „Kalėdinė pasaka“, 6, 7 kl. – piešinių „Kalėdų laukimas“, namų puošmenų ir dekoracijų bei imbierinių meduolių nuotraukų.

     „Branginkime savo krašto senąsias tradicijas, – tegu ir šiandien mūsų Šv. Kalėdų eglutės puošmenomis būna pačių vaikų rankelėmis pagaminti karpinukai ir šiaudinukai, ar su mama iškepti spalvingi meduoliukai.“ – etnologas Libertas Klimka.

ŠILTŲ ŠV. KALĖDŲ IR LINKSMŲ NAUJŲJŲ METŲ!

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com