Dabar lankosi

Dabar svetainėje 190 svečiai ir narių nėra

     „Norime, kad mūsų vaikai skaitytų, leiskime jiems skaityti!“ – tokiu sakiniu savo pranešimą praėjusiais metais konferencijoje „Raštingumas skaitmeniniame amžiuje“ baigė lektorė iš Turku universiteto (Suomija) Juli Anna Aerila.

     Pasak jos, mes dažnai žaidžiame idėjomis, kaip skaitymą padaryti patraukliu, kaip įtraukti vaikus į skaitymo procesą, tačiau pamirštame, kad tai procesas, kuriam dažniausiai reikia labai mažai: geros knygos, skaitytojo ir patogios vietos. Net ir vieta yra labai reliatyvus dalykas – juk dažnai tenka matyti žmones, kurie skaito troleibusuose, stotelėse, parkuose, pietaudami. Kai knyga įtraukia, niekas netrukdo skaityti.

     Šiemet, minėdama Pasaulinę knygos dieną, Sidabravo gimnazijos biblioteka kvietė tiesiog skaityti: kas mums patinka, kas įkvepia. Pirma pamoka buvo skirta knygos skaitymui. Pamokos metu 10-15 minučių garsiai knygas mokiniams skaitė mokytojai, kurie mokiniams pristatė literatūrinius kūrinius jaunimui ir paaugliams aktualiomis temomis. Pradėdami dieną su knyga bibliotekininkė Aušra Staškūnienė, pavaduotoja Ligita Navickienė, mokytojos Vita Čepaitienė, Rūta Tamošiūnienė, Vita Masėnienė, Aiva Urbaitienė, Toma Matulevičienė, socialinė pedagogė Raimonda Savickienė ragino skaityti savo malonumui. Vaikai dažnai tai pamiršta, nes knyga tampa mokymuisi, pažinimui reikalingu šaltiniu.

18m pasaul kn diena 1

     „Aš skaitau“ – skaitymai vyko naujoje, ne bibliotekos erdvėje. Knygos buvo išdėliotos gimnazijos koridoriuose, kad kiekvienas galėtų paliesti knygą, pajusti jos skleidžiamą šilumą.

18m pasaul kn diena 2

18m pasaul kn diena 3

     Gimnazijos kiemelyje pradinių klasių mokiniai skaitė pasakas draugams. Šiai datai paminėti bibliotekoje parengta senų knygų paroda „Senų raštų laiko dulkes nužėrus“.  Sena knyga – tai didelė vertybė, turinti savo istoriją, savitumus ir verta atidesnio tyrinėjimo jau vien dėl savo amžiaus. Parodą parengė bei senas knygas ekspozicijai pristatė bibliotekininkė Aušra Staškūnienė.

18m pasaul kn diena 5

     Knygų teikiama nauda yra neišmatuojama, jų sąrašas galėtų būti pildomas ir pildomas. Skaitantis žmogus yra gyvas žmogus, kuris mąsto, lavinasi ir neturi laiko nuobodžiauti. Knygos – vienas geriausių laisvalaikio praleidimo būdų. Jos skatina tobulėti, atrasti ir išmokti kažką naujo. Manau, kad ši diena, praleista bibliotekoje, dar vienu žingsneliu priartino vaikus prie knygos. „Mylėkite knygą. Ji palengvins jūsų gyvenimą, draugiškai padės susivokti margoje ir audringoje minčių, jausmų, įvykių painiavoje; ji išmokys gerbti kitą žmogų ir save: ji uždegs protą ir širdį pasaulio ir žmogaus meile“ /I.Barou/.


Bibliotekininkė Aušra Staškūnienė

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com