Dabar lankosi

Dabar svetainėje 77 svečiai ir narių nėra

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė visus Lietuvos žmones paminėti 83-ąsias pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimų metines Birželio 14-ąją – Gedulo ir Vilties dieną. Šiemet buvo paskelbta paminėjimo pilietinė iniciatyva „Traukinys į nežinią“, kai per vieną savaitę nuo 1941 m. birželio 14 d. iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

     Sidabravo gimnazijos bendruomenė, kaip ir kasmet, aktyviai prisidėjo prie Gedulo ir Vilties dienos paminėjimo bei pilietinės iniciatyvos „Traukinys į nežinią“ organizavimo. Tylos minute mokyklos bendruomenė pagerbė mirusius tremtinius bei jų atminimą. Mokytojos Vita Masėnienė ir Audronė Blužienė pristatė visiems tremties ir politinių kalinių kalinimo Sibiro platybėse istorijos faktus, kurie giliai įsirėžė į žmonių sąmonę ir suluošino ne vieno lietuvio gyvenimą. Lietuvos tautos trėmimai ir kelionė gyvuliniais vagonais į nežinią nežadėjo nieko gero, o tik dar labiau stiprino baimės ir nežinomybės jausmą. Visa tai dailės mokytoja Toma Matulevičienė su mokiniais įamžino piešiniuose, kurie buvo eksponuojami salėje renginio metu.
     Tremtinių ir politinių kalinių paminėjimą įprasmino 3g klasės mokinių Naglio K. ir Deivido D. jautriai perskaitytas Jadvygos Godunavičienės eilėraštis „Tebesapnuojam traukinius“ ir mokytojos Vitos M. perskaityti tremtinių vardai ir pavardės tų žmonių, kurie buvo ištremti iš Sidabravo apylinkių ar grįžo po tremties gyventi į mūsų kraštą. Renginio dalyviai taip pat įdėmiai klausėsi užrašytų tremtinių prisiminimų iš kraštotyrinės knygos, kuriuos surinko ir užrašė buvusi istorijos mokytoja Regina Grybova su mokiniais. Mokytoja Audronė B. visiems susirinkusiems pristatė žemėlapį su tremties ir kalinimo vietomis, kur buvo tremiami ir ilgus metus kalinami dažnai nieko nekalti Lietuvos žmonės.
     Tremtinių pagerbimas prie koplytstulpio padedant gėles ir uždegant atminimo žvakes „Laukusiems ir nesulaukusiems laisvos Lietuvos“ buvo tas istorinės atminties momentas, kada visi čia atėję supratome vieną tiesą – kaip svarbu branginti laisvę ir nepriklausomybę, kurią savo gyvybėmis ir krauju iškovojo mums mūsų tautos žmonės. Ta proga 2g kl. mokinė Emilija S. ir 3g kl. mokinys Orestas Ž. padeklamavo buvusios mokinės, tremtinių vaikaitės Gabijos R. sukurtą eilėraštį „Dėkoju Tau“.
     Puoselėdami tremties istorinę atmintį, prisiminti mūsų šalies istoriją, pagerbdami buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones mes tampame sąmoningi, vieningi ir stiprūs. Tai unikalus lietuvių tautos bruožas, kuris neleidžia mums suklupti ar suabejoti savo pasirinkimu – būti drąsiais, laisvais ir nepriklausomais.

 06 17 A1

rsz mixcollage 17 jun 2024 09 55 am 909

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Liepa 2024 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com