Dabar lankosi

Dabar svetainėje 110 svečių ir narių nėra

     Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijavo Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose, nes šiemet yra minimos 78-osios pirmųjų trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

     Todėl komisija Gedulo ir vilties dieną pasiūlė paminėti pilietine iniciatyva „Tremties vaikų žaislai“.

     Tikslas: prisiminti mūsų šalies istoriją, pagerbiant buvusius tremtinius ir lagerių vargus patyrusius žmones, paskatinant mokinius domėtis apie ištremtus į Sibirą ar išvežtus į lagerius artimuosius: senelius, prosenelius bei kitus giminaičius.

20190614 pil inic tremt zaislai 04

20190614 pil inic tremt zaislai 01

     Sidabravo gimnazijos 5, 6, 7, 8, 1g, 2g klasių mokiniai, mokytojai ir Sidabravo seniūnijos bendruomenė taip pat prisidėjo prie Gedulo ir vilties dienos paminėjimo bei pilietinės iniciatyvos „Tremties vaikų žaislai“ organizavimo. Dailės mokytoja Toma Matulevičienė surengė mokinių piešinių parodą „Tremtis vaikų akimis“, kuri skirta tremtį išgyvenusiems žmonėms. Gedulo ir vilties dienos paminėjimą pradėjome buvusios mokinės Gabijos Ruseckaitės sukurtu eilėraščiu savo seneliams:

Apsaugok, Viešpatie, nuo to žiauraus likimo,
Nuo bado, šalčio, nemigo naktų...
Apsaugok, Viešpatie, nuo širdgėlos krūtinėj,
Kai esam išplėšti iš tėviškės gimtų namų.

20190614 pil inic tremt zaislai 03

     Prie koplytstulpio „Laukusiems ir nesulaukusiems laisvos Lietuvos“ mokiniai tylos minute pagerbė mirusius tremtinius, Mokinių tarybos pirmininkė Greta Bazaraitė padeklamavo eilėraštį „Dėkoju Tau...“, padėjo gelių ir uždegė žvakutę.

20190614 pil inic tremt zaislai 02

     Grįžę į aktų salę klausėmės istorijos mokytojo Egidijaus Jociaus jaudinančio pasakojimo apie tremties Golgotą, kuris mintimis nukėlė mus į tuos 1941 m. birželio 14 d. laikus, kada prasidėjo pirmieji trėmimai į Sibirą, į nežinią... O muzikos mokytojas Eugenijus Janeliūnas pakvietė visus padainuoti tremtinių dainas, kuriose meilė Lietuvai, jos gamtai ir žmonėms padėjo iškęsti vargus, skurdą ir Sibiro šaltį. Mokytoja Vita Masėnienė pristatė savo šeimos kraštotyrinį darbą „Kelionė ne savo noru“ apie tėvų ir senelių (Nečionių ir Zaleskių) gyvenimą nesvetingoje Sibiro žemėje, pademonstravo iš tremties mamos Pranės – Aldonos Zaleskienės parsivežtą medinę rankų darbo dėžutę ir kitus daiktus.

     Technologijų mokytoja Diana Masiliūnienė papasakojo apie tremties vaikų žaislus ir pakvietė visus pasidaryti juos iš šiaudų, pasisiūti lėlytes iš medžiagų skiaučių, kuriomis parūpino anglų kalbos mokytoja Aiva Urbaitienė ar pasidaryti iš siūlo ir sagos vilkelį. Visi kibo į darbą, nors daryti lėlytes ar žaisliukus iš šiaudų nebuvo taip lengva. Tačiau noras nors mintimis, žodžiais ar darbais prisiliesti prie sunkaus gyvenimo tremtyje – nepaliko abejingų.

20190614 pil inic tremt zaislai 05

     Žaislai buvo padaryti. Pilietinę iniciatyvą užbaigė Sidabravo seniūnijos gyventojų, iškentusių tremties vargus, kančias ir artimųjų mirtis, pasakojimai apie nelengvą gyvenimą tremtyje, kai jie dar buvo vaikai.

Ateis diena, kai džiaugsmas virpins širdį,
Apglėbs tave dar ošiantys beržai.
Ir tu suprasi, jog kentėti buvo verta,
Kad grįžtum ten, iš kur tu išėjai.

(eil. ž. G.Ruseckaitės)

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com