Dabar lankosi

Dabar svetainėje 67 svečiai ir narių nėra

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pakvietė visus Lietuvos žmones paminėti 83-ąsias pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimų metines Birželio 14-ąją – Gedulo ir Vilties dieną. Šiemet buvo paskelbta paminėjimo pilietinė iniciatyva „Traukinys į nežinią“, kai per vieną savaitę nuo 1941 m. birželio 14 d. iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Sidabravo gimnazijos mokiniams - prevencinės pertraukos „Laikas žinoti“

     Gegužės mėnesį Sidabravo gimnazijos antro aukšto fojė vyko prevenciniai renginiai mokiniams „Laikas žinoti“. Ilgųjų pertraukų metu, parodos – instaliacijos bei performanso forma, mokiniams buvo pateikta įvairi informacija apie psichoaktyvias medžiagas. Psichoaktyvios medžiagos – tai medžiagos, kurios neigiamai veikia žmogaus psichiką ir sukelia sveikatos ar elgesio sutrikimus. Psichoaktyviųjų medžiagų grupei priklauso narkotinės, psichotropinės bei kitos medžiagos (alkoholis, tabakas, cheminės medžiagos, raminamieji, migdomieji vaistai) su kurių vartojimu tiesiogiai ar netiesiogiai mokiniai susiduria kasdieniame gyvenime.

Gegužės pradžioje Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ji kiekvienam mūsų primena tuos laikus, kai buvo uždrausti mūsų tautos brandą liudijantys ženklai – kalba, knyga, spauda.

ŠVARIOS UPĖS

     Sidabravo gimnazijos bendruomenė vykdo visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą "Mūsų aplinka - mūsų namai". Kovo 19 – 25 dienomis vyko Gamtos mokslų savaitė, skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Kovo 19 d. 6 – 7 klasių mokiniai vyko į VU Šiaulių akademijos STEAM centrą dalyvauti edukacijoje „Mikrokristalai“.

 

     Praturtinti mūsų gimnazijos biblioteką vertingu leidiniu „Vadovas mokyklų edukacinėms erdvėms kurti ir naudoti“ ir kortelių dėlione „Ypatinga Lietuva“ nusprendė vienuoliktoko Luko Skaros suburta  komanda kartu su mokytojais Silva Morkūniene ir Dovydu Paškausku.

     Lapkričio mėnesį visame pasaulyje vyko tarptautinė iniciatyva „Globalaus švietimo savaitė 2023“. Tai informacinė socialinė kampanija, kviečianti mokyklų bendruomenes propaguoti darnų gyvenimo stilių – gilintis į 17-a Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus. Šią akciją inicijuoja Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Organizuotomis veiklomis skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų bei naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį permainoms įgyvendinti.

Sidabravo gimnazijos bendruomenė dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitės veiklose.

        Lapkričio 13-17 d. gimnazijos bibliotekoje buvo minima šiaurės šalių literatūros savaitė.Ši savaitė skirta skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo, pasakojimo tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų literatūros savaitės tema: „Kalėdos Šiaurės šalyse“. 

     Spalio 20–23 d. Sidabravo gimnazijoje 2-5 klasių mokiniams buvo vykdoma akcija „Kas kuprinėje gyvena?

     Spalio 10 d. visame pasaulyje minima psichikos sveikatos diena.

     Sidabravo gimnazijos bendruomenė kartu su Šeduvos kultūros ir amatų centro Sidabravo ir Beinoravos skyrių darbuotojais Eugenijumi J. Ir Rimu O. prisidėjo prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimo – paminėti Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną: „Niekas nežadėjo nelaimės šią tykią priešaušrio valandą.Tačiau ji jau sliūkino į tūkstančius namų, ramiai prieš dienos darbus besiilsinčių sodybų, į tūkstančius šeimų, nė nenujautusių, kad ši paskutinė nakties valanda daugeliui taps ilgesingais prisiminimais apie tai, kai visi dar buvo drauge. Niekas nė nesapnavo, kad išaušusi diena į šipulius sudaužys jų pasaulį, sutraiškys likimus, suluošins gyvenimus.“ (Bernardinai. Lt.).

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Liepa 2024 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 27 1 2 3 4 5 6 7
week 28 8 9 10 11 12 13 14
week 29 15 16 17 18 19 20 21
week 30 22 23 24 25 26 27 28
week 31 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com