Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos bendruomenė šokiu sveikino bundančią Žemę

Šokis Žemei – tai viena iš asociacijos „Gyvoji planeta“ tarptautinio socialinio projekto „Apkabinkime Žemę“ iniciatyvų. Tai meno forma, kuri gerai suprantama įvairių tautų žmonėms, bei puikus būdas atkreipti žmonių dėmesį į taikos pasaulyje bei gamtosaugos problemas. Šokio Žemei idėja – vieną dieną, vienu laiku, pasirinktoje vietoje susijungti bendrame šokyje dėl gyvybės Žemėje, dėl mūsų Planetos. Visoje Lietuvoje šį šokį šoko daugiau kaip 5000 dalyvių, 140 kolektyvų – mokyklose, darželiuose, miestų gatvėse, aikštėse. 2018 metų „Gyvosios planetos“ inicijuotas šokis Žemei buvo sukurtas ir šokamas mokyklų bendruomenių Vilniuje prie Baltojo tilto esančioje pievoje, žydint sakuroms, pagal kino filmo „Įsikūnijimas“ („Avatar“) garso takelį „Becoming one of the people“ („Tampant vienu iš žmonių“). Šiame šokyje baltos juostos simbolizavo taiką.

Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos bendruomenė sveikino pavasarėjančią gamtą šokiu ir kitomis veiklomis, skirtomis mūsų Žemei. Klasių auklėtojai kartu su auklėtinais susikabinę rankomis džiaugėsi taika, dora, meile bei dėkingumu Žemei ir vienas kitam. Mokiniai klasių valandėlių metu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kuriose vyko diskusijos aplinkosaugos tema, bei kurtais piešiniais, rašiniais ir eilėraščiais siuntė linkėjimus šalia esančiam žmogui. Iniciatyviausios buvo penktos klasės mokinės Rimantė Kasiulytė, Ligita Vaicechovskytė ir šeštokės Arūnė Jaraminaitė, Austėja Rulytė, Justina Vaicekauskaitė, Skaistė Volkovaitė bei Gerda Žilinskaitė.

180420 sok zem07

Penktokes ir šeštokes kūno kultūros mokytoja metodininkė Vita Masėniene išmokė šokti šį šokį. Džiugu, nes mergaitės kartu su mokytoja Vita Masėniene įstraukė į visoje Lietuvoje vykusį renginį „Šokis Žemei 2018“ ir nuostabiu šokiu sveikino bundančią Žemę.

180420 sok zem03

Po šokio mūsų mokyklos bendruomenė sustojo ratu ir įsiūbavo meilę, dorą, dėkingumą Žemei, kartu skirdama nuoširdžiausius linkėjimus vienas kitam, savo šeimai, draugams, Lietuvai ir viso pasaulio žmonėms. Iniciatyvos „Šokis Žemei 2018“ dalyvių rankose laikytomis įvairių šalių vėliavėlėmis buvo skleidžiama žmonių svajonė: „Vieną dieną, viso pasaulio žmonės susikibs rankomis vardan taikos, gėrio ir meilės Žemėje". Per šokio ir kitas veiklas išsiskleidę simboliniai balti žiedai, plazdančios įvairių šalių vėliavėlės, paduota ranka greta esančiam žmogui bei laimingi ir besišypsantys žmonės yra mūsų gimnazijos bendruomenės dovana Žemei tarptautinės Žemės dienos proga.

Daugiau nuotraukų

Iniciatyvos nuoroda