Dabar lankosi

Dabar svetainėje 164 svečiai ir narių nėra

     2022 m. lapkričio 24 dieną virtualioje aplinkoje vyko respublikinio projekto „Giminės medis-2022“ baigiamasis renginys – parodos pristatymas, projekto apibendrinimas, kūrybinių darbų pristatymas, konkurso dalyvių apdovanojimai.

     Kauno tautinės kultūros centras konkursą rengia nuo 1999 metų. Organizatorių ir partnerių tikslas pakviesti  vaikus, jaunuolius ir jų šeimos narius, į simbolinę kelionę po savo šeimos praeitį, gimtąsias protėvių vietas: tyrinėti ir užrašyti giminės istorinį paveldą, genealogiją, tapti šeimos muziejininku, įprasminant tautos istorinę ir kultūrinę atmintį, nes šeima – valstybės pagrindas.

     Šiais metais konkurso darbų temos: „Giminės medis“, „Giminės herbas“, „Šeimos relikvija ir fotografija“. Juos pateikė daugiau nei 100 vaikų, jaunuolių iš Ignalinos, Jurbarko, Jonavos, Klaipėdos, Kupiškio, Mažeikių, Pasvalio, Prienų, Radviliškio, Šalčininkų, Ukmergės, Šiaulių, Vilniaus, Kauno miestų ir rajonų. Konkursui iš viso buvo pateikta daugiau nei šimtas kūrybinių darbų:  „Giminės herbas“ – 48, „Giminės medis“ – 41, „Šeimos relikvija ir fotografija“ – 21. Trečius metus kūrybinius darbus vertina ne tik komisija, bet gali balsuoti visi prisijungę prie KTKC internetinės svetainės. Šiais metais čia apsilankė ir balsavo daugiau nei 1700 lankytojų.

     Gimnazijoje sulaukę pasiūlymo dalyvauti konkurse “Giminės medis-2022“, nusprendėme jį priimti. Nors buvo paruoštas vienintelis darbas, garbingos komisijos sprendimu 5-8 klasių mokinių amžiaus grupėje jis buvo pripažintas laimėtoju. Kūrybinį darbą „Mano giminės herbas“ ruošė Mykolas M. (6 kl.), o aprašyti ir išsiųsti darbą padėjo dailės mokytoja Toma M. Pasiektas rezultatas labai nudžiugino. Manau kiekvienam vaikui svarbu atrasti ir pažinti savo šeimos, giminės istoriją, susipažinti su prosenelių palikimu, įprasminti juos piešiant herbą ar giminės medį.

Gimines medis 2022 baigiamasis renginys print scr 11 1024x494      „Džiaugiuosi, kad pasiūlius mano mamai, pasirinkau sukurti savo giminei ir šeimai herbą. Mane praturtino maži atradimai ir informacija apie mano proprosenelius, jų ir jų vaikų bei anūkų pasirinkimus“ – sako Mykolas.

Mykolas Matulevicius 12m. Gimines herbas

     Geriausių kūrybinių darbų autoriai apdovanoti KTKC padėkomis ir atminimo dovanomis bei Kauno apskrities bajorų draugijos įsteigtais prizais.

     Mykolo M. ir kitų dalyvių darbus galima peržiūrėti Kauno tautinės kultūros centro svetainės puslapyje: http://ktkc.lt/cat-konkursai/gimines-medis-2022/

Kauno tautinės kultūros centro ir dailės mokytojos T. Matulevičienės informacija

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Vasaris 2024 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28 29
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com