Dabar lankosi

Dabar svetainėje 279 svečiai ir narių nėra

     Ar augalai protingi? (Atsakymą rasite šio aprašymo pabaigoje.)

     O ką manote jūs? Ar galima augalus auginti virtualiai? Keldami šiuos ir kitus klausimus balandžio mėnesį vykusiose integruotose biologijos ir informacinių technologijų pamokose, septintokai diskutavo karu su mokytojais Silva Morkūniene ir Vytautu Vaičaičiu.

     Pamokų-projektų metu mokiniai aiškinosi jų uždavinius ir po kiekvienos edukacinės veiklos struktūrinės dalies reflektavo individualiai bei porose. Teisingai į klausimus atsakę mokiniai gavo įvertinimus į dienyną iš biologijos ir informatikos dalykų. Apibendrinus pamokas vyko projektų pristatymas. Septintokams buvo džiugu klausytis vieniems kitų, būtent pačių sukurtų projektų pristatymų bei juos patiems vertinti ir įsivertinti.

     Prasminga ir džiugu, nes integruotose veiklose mokiniai patyrė mokymosi džiaugsmą Mokinių mintys:

  • „Labai patiko integruotos pamokos-projektai nes buvo įdomiau šitaip sužinoti informaciją, nei skaitant ją vadovėlyje ir aš žymiai geriau supratau pamokų medžiagą“;
  • „Integruotos pamokos man patiko nes daug smulkiau buvo pristatyta pačių mokinių apie augalus“;
  • „Integruotos pamokos patiko nes pasikartojau biologijos ir informatikos žinias“;
  • „Man patiko integruotos pamokos. Ačiū mokytojams“;
  • „Na iš dalies patiko, tik galbūt galėjo būti išsamesnė kai kuri informacija klasiokų projektuose“;
  • „Integruotos pamokos man patiko, nes susiejo dvi skirtingos pamokos, bet mokytojai padarė viską, kad dalykai sutaptų“.


      (Atsakymas: Taip, jeigu protingumo sąvoką suvoksime kaip gebėjimą spręsti problemas, tuomet augalai tikrai yra protingi. „Mes dažnai viską vertiname pagal save: jeigu augalas neturi smegenų, nervų, tarsi jis turėtų nereaguoti ir neprisiminti. Tačiau mokslas grįžta prie augalų komunikacinių gebėjimų“, – teigė prof. V. Mildažienė. Informacijos šaltinis https://botanika.vdu.lt/aktualijos/augalu-komunikacija-ar-augalai-yra-protingi )

Silva Morkūnienė ir Vytautas Vaičaitis
Sidabravo gimnazijos biologijos ir informatikos mokytojai

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Liepa 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 26 1 2 3
week 27 4 5 6 7 8 9 10
week 28 11 12 13 14 15 16 17
week 29 18 19 20 21 22 23 24
week 30 25 26 27 28 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com