Dabar lankosi

Dabar svetainėje 79 svečiai ir narių nėra

     Spalio mėnesį Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams skirtoje edukacinėje akcijoje dalyvavo Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos 2g klasės mokiniai.


     Šiemet sukanka 700 metų nuo didžiojo kunigaikščio Gedimino sąjungos su totoriais sudarymo. Lietuvos Respublikos Seimas, siekdamas paminėti bendrą lietuvių ir totorių kovą su Kryžiuočių ordinu, įvertindamas tai, kad totoriai paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje, dalyvavo visuose karuose ir sukilimuose, kovodami už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, bei pabrėždamas tai, kad Lietuvos totorių bendruomenė reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo atkūrimo, istorijos ir kultūros, savo gyvenimą susiejo su Lietuva ir yra jos istorijos dalis, 2019 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. XIII-2471 2021 metus paskelbė Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais.

     Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams skirta edukacine akcija siekiama praplėsti neformaliojo ir formaliojo švietimo veiklas, ugdyti vaikų ir jaunimo tarpkultūrinį, visuomeninį ir pilietinį akiratį, skatinti Lietuvos visuomenę domėtis valstybės praeitimi, jos istorija ir kultūra.

     Sidabravo gimnazijos dešimtos klasės mokinės Arūnė Jaraminaitė ir Justina Vaiciekauskaitė parengė projektą „Lietuvos totoriai“ bei jį pristatė gimnazistams klasės valandėlės metu. Mokinės džiaugėsi turėję galimybę ne tik gilau pažvelgti į istorinį bei kultūrinį paveldą, bet kartu tyrinėjant įvairius informacijos šaltinius jos aptiko, kad kibinai, čeburekai, koldūnai, plovas, chalva ir šimtalapis yra totorių nacionaliniai valgiai. Taip pat buvo atversta paslapčių skrynia apie dažnai randamus totorių namuose augalus ir gyvūnus. Po projektinio darbo pristatymo vyko klasės „rato“ diskusija bei projekto refleksija.

liet totor sidabravas 2 liet totor sidabravas 2

     Ačiū organizatoriams Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui už suteiktą galimybę praplėsti mokinių visuomeninį bei pilietinį akiratį kartu bendraujant ir bendradarbiaujant.

 


Silva Morkūnienė,
Sidabravo gimnazijos mokytoja
ir dešimtos klasės vadovė

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Rugpjūtis 2022 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 31 1 2 3 4 5 6 7
week 32 8 9 10 11 12 13 14
week 33 15 16 17 18 19 20 21
week 34 22 23 24 25 26 27 28
week 35 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com