Dabar lankosi

Dabar svetainėje 279 svečiai ir narių nėra

     Rugsėjo mėnesį Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė“ dalyvavo ir Sidabravo gimnazijos 1- 2 g klasių mokiniai nuotoliniu būdu po pamokų bei tiesiogiai integruojant dalį biologijos pamokų.

     Festivalis buvo atidarytas idėjomis, kuriančiomis ateitį: nuo Stanislavo Lemo robotų iki Marijos Gimbutienės Kurganų hipotezės.

     Mokslo ir mokslinės fantastikos pasauliai 2021 metais pažymi net tris neeilinius jubiliejus: žymios lietuvių kilmės archeologės ir antropologės prof. Marijos Gimbutienės, taip pat lenkų rašytojo fantasto Stanislavo Lemo (Stanisław Lem) 100-ąsias gimimo metines. Prof. M. Gimbutienė išgarsėjo, suformulavusi originalią Kurganų hipotezę, aiškinančią indoeuropiečių kilmę, kurią pastaruoju metu patvirtina genetiniai tyrimai. S. Lemas skaitytojus žavėjo įžvalgumu, sugalvojęs daugybę technologinių inovacijų, kurios jau pildosi. Pavyzdžiui, fantomatiką (virtualiąją tikrovę), atminties kristalus (e. knygas), lektonus (garsines knygas), Triono biblioteką (interneto paieškos sistemą) ir netgi elektroninį poetą (dirbtinio intelekto sistema, kurianti eiles). Negana to, prieš šimtą metų čekų rašytojo Karelo Čapeko galvoje gimė „roboto“ terminas (pasaulinė spektaklio „R.U.R“ premjera įvyko 1921 m. sausio 2 d.), tapęs vienu esminių terminų fantastikoje.

     Apie drąsą fantazuoti ir originalias idėjas, kuriančias mūsų ateitį, atidaryme kalbėjo akademikai Vaidutis Kučinskas ir Laimutis Telksnys. Virtualiu tiltu dalyviai susijungė su dr. Agne Čivilyte, šiuo metu dirbančia JAV. Kalbantį robotą renginio dalyviams pristatė Linas Aidokas.

     Informacijos šaltinis https://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2021/festivalio-atidarymas-idejos-kuriancios-ateiti-nuo-stanislavo-lemo-robotu-iki-marijos-gimbutienes-kurganu-hipotezes/

     Džiaugiamės turėję galimybę festivalyje tyrinėti kita forma mokslinius faktus bei hipotezes. Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ 2021 su dalyviais jau atsisveikino iki sekančių metų. Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams už nuostabią ir paslaptingą kelionę žaviu mokslo „Erdvėlaiviu Žemė“.

padeka 2021 sidabravas 1 sidabravas 2

Silva Morkūnienė,
Sidabravo gimnazijos biologijos mokytoja

Kalendorius

Paskutinį mėnesį Spalis 2021 Kitą mėnesį
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
week 39 1 2 3
week 40 4 5 6 7 8 9 10
week 41 11 12 13 14 15 16 17
week 42 18 19 20 21 22 23 24
week 43 25 26 27 28 29 30 31
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com